Svatba prince Harryho posílí anglickou ekonomiku

Sňatek prince Harryho s rozvedenou hvězdou povedeného seriálu Kravaťáci Meghan Markle by měla vydělat ekonomice brexitového království přes 14 miliard korun. Alespoň to tvrdí společnost Brand Finance, závěry jejíž zprávy zveřejnila renomovaná agentura Reuters.

Přestože je totiž v minulosti řadou skandálů pronásledovaný princ Harry, stačí například vzpomenout na jeho striptýz či svého času oblíbenou košili s hákovým křížem, až pátým následníkem trůnu, když přednost mají otec Charles, bratr William, synovec George a neteř Charlotte, věří Brand Finance v minimálně stejný komerční úspěch, jako tomu bylo v případě svatby Williama s Kate Middleton v roce 2011.

Do Anglie tak podle společnosti dorazí na svatbu, která se bude konat 19. května v kapli svatého Jiří na hradě Windsor, o 350 000 lidí více, než tomu bývá v měsíci lásky obvyklé. Navýšení počtu turistů tak přinese království odhadem o 200 milionů liber navíc. Dalších 150 milionů utratí fanoušci monarchie za oslavy související se svatbou, dalších 50 milionů přinese prodej reklamních předmětů s akcí souvisejících. K tomu nutno přičíst celosvětovou reklamu v hodnotě 100 milionů liber.

Sečteno, podtrženo, královský obřad se Anglii přes nemalé náklady jednoznačně vyplatí. Proto se naskýtá otázka, zdali by k akcím tohoto druhu nemělo docházet častěji? Pravda, v případě následníků trůnu by musel předtím následovat rozvod. Na druhou stranu příklady prince Charlese a jeho syna Harryho ukazují, že časy, kdy musel král Edward VIII abdikovat v roce 1936 kvůli vztahu s rozvedenou Američankou Wallis Warfield Simpson, jsou dávno minulostí.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 11.1.2018

Velká Británie Anglie královna Alžběta II.

Další články