Nový trenér Sparty se může těšit na evropskou gáži

Jak oznámilo vedení fotbalového celku AC Sparta Praha, povede tým z Letné od nové sezóny italský trenér Andrea Stramaccioni. Podle médií se má jeho roční gáže pohybovat kolem 40 milionů korun, což se aktuálně rovná cca 1,3 milionu liber.

Podle specializovaného serveru totalsportek.com by se sparťanský lodivod se svým platem v Evropě neztratil, přesněji řečeno, může dokonce pomýšlet na třicítku nejlépe placených trenérů starého kontinentu.  Například čtyřiadvacátý Rui Vittória (Benfica Lisabon) má smlouvu na 1,5 milionu liber, roční příjem Vincenzo Montelly (23. místo, AC Milán) činí ročně 1,8 milionu liber. Asi nemá cenu zdůrazňovat, že jak Benfica, tak především AC Milán jsou ve srovnání se Spartou přece jen někde jinde. Na druhou stranu na tom bude signore Stramaccioni finančně lépe, než například trenér čtyřnásobného vítěze Ligy mistrů Ajax Amsterodam Peter Bosz, který letos dovedl svou mateřskou školku, jak je Ajax právem přezdíván, až do finále Evropské ligy.

Zároveň je nutno si přiznat, že největší boháči z řad fotbalových trenérů jsou opravdu někde jinde. Přitom Pep Guardiola (Manchester City, 15 milionu liber) je nakonec rád v Premier League rád za třetí místo. José Mourinho (Manchester United, 13,8 milionu liber) skončil v domácí soutěži šestý a sezónu zachránil vítězstvím v Evropské lize. Čtvrtý nejlépe placený trenér planety Arsene Wenger (Arsenal, 8,3 milionu liber), nedotáhl po dvaceti letech svůj celek do Ligy mistrů. Všichni zmiňovaní jsou na tom přitom finančně lépe, než Zinedine Zidane (Real Madrid, 8 milionu liber), pod jehož vedením vyhrál Real Madrid po pěti letech španělskou ligu a postoupil do finále Champions League. Jak vidno, peníze ve fotbale někdy opravdu nemají logiku.

Z přechozího souhrnu vypadl třetí místo zaujímající zkušený italský lodivod Marcelo Lippi, který s Juventusem vyhrál pětkrát italskou Serii A a nad hlavu zvedl i pohár pro vítěze Ligy mistrů. Nyní však svých 9 milionů liber pobírá v čínském Guangzhou, se kterým vyhrál poslední dva ročníky čínské ligy a v minulé sezoně triumfoval i v asijské Lize mistrů.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 30.5.2017

AC Sparta Praha Andrea Stramaccioni

Další články