Šampaňské nejen na silvestra

Konec roku starého a začátek nového se nese ve znamení šampaňského, rok 2019 nebude v tomto ohledu výjimkou potvrzující pravidlo. Proto jsme za tímto účelem vybrali několik lahví, kvůli kterým se opravdu vyplatí zůstat střízlivými až do půlnoci.

Mezi doporučenými šampaňskými nemůže chybět Moët & Chandon Dom Perignon Charles and Diana 1961. Láhev sice vyjde na 4 344 dolarů, na druhou stranu vstoupíte do nového roku prostřednictvím šampaňského, v jehož případě spojili své síly dva slovutní výrobci šumivého moku. Navíc se jedná o ročník totožný s rokem narození tragicky zesnulé princezny z Walesu, šampaňské se pak podávalo na jejich svatbě v červenci 1981.

Moët & Chandon a Dom Perignon se „dali dohromady“ i v případě White Gold. Jak napovídá název, v případě obalu bylo použito bílé zlato, cena 2 467 dolarů se tak nejeví jako přehnaná. Navíc je láhev charakterizována jako sběratelský předmět. Stejně tak je tomu v případě dalšího společného produktu z roku 1998, kdy se o design láhve postaral Karl Lagerfeld. V tomto případě se jedná o investici v hodnotě 1 955 dolarů.

Jako velmi zajímavá volba se jeví rovněž Boërl & Kroff Brut, standardní láhev stojí 2 489 dolarů. Pokud plánujete vítat Nový rok ve větší společnosti, při patřičné dávce štěstí lze pořídit i třicetilitrovou láhev za cca 120 000 dolarů.  Stejný producent má v nabídce rovněž rosé za 2 200 dolarů.

Vyznavačům značky Krug pak můžeme doporučit Clos d´Ambonnay za 2 701 dolarů či Private Cuvée v hodnotě 1 989 dolarů.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 28.12.2018

Moët & Chandon Dom Perignon Boërl & Kroff Krug

Další články