Rozvody bohatých: Když jsou ve hře miliardy

Jak oznámil před časem nejbohatší muž světa Jeff Bezzos, jeho manželství s paní Mackenzie je minulostí. Vzhledem k výši společného majetku v hodnotě 137 miliard dolarů, což se v přepočtu rovná třem bilionům korun, je vysoce pravděpodobné, že se zakladatel Amazone stane nejvíce rozvodem „oškubaným“ mužem historie.

Pár totiž nemá předmanželskou smlouvu a ve státě Washington, ve kterém bude rozvod probíhat, platí v takovém případě pravidlo dělení 50:50. Nicméně, nepředbíhejme události. Doposud nejdražší rozvod historie se tak udál v roce 1999, jeho hlavními aktéry se stali po jedenadvaceti letech manželství francouzsko – americký obchodník s uměním Alec Wildenstein a jeho choť  Jocelyn. Dohoda nakonec zněla 2,5 miliardy dolarů, přičemž se Alec zavázal vyplácet choti následujících 13 let sto milionů dolarů ročně. Sečteno podtrženo vyšel podnikatele rozvod na 3,8 miliardy dolarů.

Mediální magnát Rupert Murdoch žil se svou chotí a matkou tří dětí Annou Torv spokojeně 31 let. Po jeho odchodu na zasloužený odpočinek v roce 1999 ovšem manželka usoudila, že má vlastní představy o životě a nebude proto od věci majetek rozdělit. Přestože pár podmínky rozvodového vypořádání tajil, unikla na veřejnost částka 1,7 miliardy dolarů. Mimochodem, pouhých sedmnáct dnů po rozvodu se magnát v důchodu oženil se sličnou Wendi Dengen, zatímco jeho ex pojala po šesti měsících za chotě Williama Manna.  

Více, než miliardu dolarů, přesně 1,2 miliardy USD, skasírovala v roce 2009 v rámci rozvodového majetkového vypořádání někdejší chorvatská modelka Slavica Radič. Jejím chotěm byl totiž o několik desítek centimetrů menší tehdejší vládce závodů monopostů F1 Bernie Ecclestone.

Svého rozvodového rekordmana má i Hollywood. Když se v roce 2006 rozpadlo manželství Mela Gibsona a Robyn Moore, musel se herec smířit s tím, že z jeho konto zmizí jako mávnutím kouzelného proutku 425 milionů dolarů.

Další články