Federer podepsal kontrakt snů za 300 milionů dolarů

Přestože je více než pravděpodobné, že, dle mnohých nejlepší tenista světové historie, sedmatřicetiletý Roger Federer nebude za dalších deset let rozdávat tenisovou radost takovou měrou, jako je tomu dnes, podepsal před časem kontrakt z kategorie snů.

Jak totiž zaznamenali diváci na letošním Wimbledonu, poprvé od roku 1994 nenastoupil švýcarský fenomén na kurt v oděvu Nike, když americkou značku nahradil po takřka čtvrtstoletí japonský konkurent Uniqlo. Výjimkou potvrzující pravidlo jsou pouze tenisové boty, jejichž výrobou se Uniqlo zatím nezabývá. Jako nemalý paradox se přitom jeví skutečnost, že Federerovo logo RF je ve vlastnictví Nike, nicméně velkosběratel grandslamových vítězství doufá, že v brzké době dojde k dohodě o jeho převodu.

Podle specializovaného sportovního webu ESPN dostal Federer ze strany výrobce země vycházejícího slunce nabídku z kategorie těch, které se neodmítají. Za desetiletou smlouvu Švýcar zkasíroval 300 milionů dolarů, tedy v přepočtu něco kolem sedmi miliard korun. Pro zajímavost, jedná se o trojnásobek toho, co držitel dvaceti vítězství na turnajích kategorie Grand Slam doposud vydělal na tenisových kurtech.

Přestože bude kontrakt trvat řadu let poté, co Federer ukončí aktivní sportovní činnost, mnou si Japonci, kteří sponzorují i nejlepšího domácího tenistu Keie Nišikoriho a v minulosti spolupracovali s Novakem Djokovičem, radostně ruce. Jak totiž správně konstatovali, patří Federer mezi vůbec nejrespektovanější osobnosti světa a s pravděpodobností hraničící s jistotou lze říci, že v blízké budoucnosti tomu nebude jinak.   

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 9.7.2018

Roger Federer tenis Nike Uniqlo

Další články