Kanadský rapper Drake dobyl metu padesáti miliard

Když v roce 2010 vydal kanadský zpěvák Drake své první album Thank Me Later, ovládl jeho prostřednictvím hitparády v USA, Kanadě a Anglii. Alba se tehdy prodalo na dnešní poměry neskutečných 1,4 milionu kusů.

Je otázkou, zdali před osmi lety, v době fenomenálního komerčního úspěchu někdo vůbec předpokládal, že může být mnohem, ale mnohem lépe? Leč, stalo se. Na začátku měsíce se objevila informace o tom, že se Drake stal na Apple Music prvním interpretem, který překročil hranici deseti miliard odehraných skladeb.  Tím to ovšem ani zdaleka neskončilo, neboť  9. srpna oznámila americká společnost Republic Records, že Drake překonal hranici padesáti miliard. Nutno říci, že se jedná „pouze“ o ověřená čísla.

Za úspěchem rappera stojí jednoznačně poslední album Scorpion, když během pouhého týdne dobyly jeho skladby mety jedné miliardy, což se pochopitelně rovněž rovná rekordu. V současné době se Drake nachází na severoamerickém turné, lze tudíž předpokládat, že čísla jeho „hratelnosti“ porostou. Možná, na rozdíl od stromů, až do nebe.     

Drake si určitě polepší i finančně. V současné době je s odhadovaným majetkem 100 milionů dolarů mezi nejbohatšími rappery na sedmnáctém místě.  Žebříčku vévodí Sean Combs neboli Diddy (750 milionů USD), na dalších místech jsou Dr. Dre (700 milionů USD) a Jay Z (610 milionů USD).

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 22.8.2018

Drake

Další články