Obamovi se dohodli s Netflixem

Letos v březnu přišel vlivný list The New York Times s informací ohledně jednání společnosti Netflix s Barackem a Michelle Obamovými. Jednání se měla týkat výroby televizních pořadů ze strany bývalého prezidentského páru, a to na víceméně libovolná témata.

Na konci května pak Barack Obama oznámil dosažení dohody. Bývalý prezident a jeho choť  tak získají mimořádnou informační platformu k oslovení desítek milionů obyvatel, a to nejen na území USA. Jak se ovšem nechal exprezident slyšet, nehodlá nově nabytého informačního pole využít k útokům na současného obyvatele Oválné pracovny Donalda Trumpa.

Americký placený poskytovatel online filmů Netflix, který je od ledna 2016 dostupný ve 190 zemích světa pěti kontinentů, vydal prohlášení ve smyslu, že Obamovi budou dle vlastního uvážení natáčet dokumenty, vycházející ze zkušeností osmi let strávených v prezidentském úřadu. „Setkali jsme se s mnoha fascinujícími lidmi, se kterými jsme sdíleli naše názory na nejrůznější problémy. Z partnerství s Netflix jsme nadšeni a věřím, že svými pořady přispějeme k větší empatii a porozumění mezi národy,“ prohlásil Barack Obama u příležitosti uzavření dohody.  

Je vcelku pochopitelné, že předposlední prezidentský pár nebude pracovat pro Netflix zadarmo. Cena za služby manželů Obamových se nachází ve stádiu utajení, nicméně, v minulosti byly v případech spolupráce streamingových služeb a významných celebrit ve hře desítky milionů dolarů. Není sebemenší důvod myslet si, že se v případě bývalého prezidentského páru bude jednat o výjimku.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 4.6.2018

Barack Obama Michelle Obama Netflix USA

Další články