Nejnavštěvovanější zemí světa je aktuálně Thajsko

Společnost Mastercard vydala tradiční aktuální žebříček nejvíce navštěvovaných měst planety. Pozici světové jedničky obhájil Bangkok. Nejvíce utrácejí návštěvníci, držitelé karty Mastercard, v Dubaji.

Thajskou metropoli letos doposud navštívilo 21,98 milionu zahraničních turistů. Další triumf Bangkoku vychází z celkové obliby Thajska jako turistické destinace, přičemž hlavní město plní prostřednictvím svého letiště roli vstupní brány. Císařství je pak v první dvacítce nejnavštěvovanějších zemí světa dále zastoupeno ostrovem Phuket (10,08 milionu, 12. místo) a vyhledávaným letoviskem Pattaya (9,56 milionu, 14. místo).

Pro starý kontinent je pak potěšitelné, že na druhém a třetím místě se v prestižním žebříčku nachází evropské metropole. Druhý Londýn letos doposud navštívilo 20,42 milionu zahraničních turistů. Specialisté na turistický ruch přitom nepředpokládají, že by se chystaný, a jak se zatím jeví, chaotický Brexit podepsal výrazněji negativně na zájmu zahraničních návštěvníků o město na Temži.  Navíc, třetí Paříž (17,95 milionu) zatím ztrácí přes dva miliony turistů. Z evropských destinací jsou v nejvíce navštěvované dvacítce rovněž Istanbul (12,8 milionu, 8. místo), Antalya (11,27 milionu, 10. místo), Palma de Mallorca (9,30 milionu, 15. místo), Milán (9,19 milionu, 16. místo) a Barcelona (9,06 milionu, 18. místo). Chybí překvapivě italská metropole, což dokazuje, že ne všechny cesty vedou do Říma.   

Celkově čtvrtá je Dubaj (SAE) - 16,66 milionu turistů. Vyhledávaná destinace se těší z pověsti místa, ve kterém turisté na nějaký ten dolar nehledí. Průměrná denní útrata je 537 dolarů, v tomto ukazateli nemá Dubaj konkurenci.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 1.1.2019

Thajsko Dubaj Londýn Paříž

Další články