Nejluxusnější hotel světa je v Hongkongu

Jeden z nejvyhledávanějších cestovatelských serverů TripAdvisor, dlouhodobě se specializující na recenze hotelů a restaurací, zveřejnil před týdnem aktuální seznam nejluxusnějších hotelů planety. O překvapení není nouze.

Na prvním místě se umístil The Upper House v Hongkongu. Přestože se nachází poblíž obchodní čtvrti Admirality, drtivá většina hostů se shodla na tom, že hotel poskytuje luxusní útočiště před nekonečným shonem, pro Hongkong tak charakteristickým. Ve prospěch The Upper House pak hovoří jedinečná kavárna Cafe Grey Deluxe a dokonalý výhled na celý ostrov. A nesmíme zapomenout na personál, který podle jednoho z hostů splní i nevyřčená přání.

Na druhé místo zařadil TripAdvisor Andronis Luxury Suites na malebném řeckém ostrově Santorini. Jak píše specializovaný server: „Hotel nemá konkurenci. Vypadá skvěle na fotografiích, luxusní apartmány nabízejí úžasný pohled na nekonečnou vodní plochu. Jedinečný zážitek pak představují snídaně na sluncem zalité terase a návštěva vesnice Oia při západu slunce.“

Pomyslný bronz bere Baros Maldives. Ubytovací zařízení skládající se z luxusních plážových domků je součástí malého korálového ostrova obklopeného písečnou pláží. Cesta motorovým člunem z Maledives International Airport trvá cca 25 minut.  

Zcela jistě není bez zajímavosti, že v první desítce, podle TripAdvisor nejluxusnějších hotelů planety, chybí „evropské těžké váhy.“ Kromě Řecka je totiž díky Egerton House Hotel, který se umístil na devátém místě, zastoupena Anglie. Podle hostů hotel nabízí „úžasný salónek, prvotřídní čaj a dokonalé koláče."

Další články