Nejluxusnější doutníky se vyrábějí na Floridě

Jak řekl kdysi dávno spisovatel Mark Twain, pokud se nebude moci v nebi oddávat slasti z kouření doutníku, tak tam prostě nepůjde. A zakladatel psychoanalýzy Siegmund Freud umně pravil: „Někdy doutník… je prostě doutník.“

Poměrně dlouhou dobu žil svět v představě, že nejlepší, potažmo nejdražší doutníky pocházejí z Kuby. Do značné míry k tomu přispěla slavná fotografie švýcarského fotografa René Burri zvěčňující kouřícího Che Guevaru. A také informace o tom, že americký prezident John Kennedy se předtím, než rozhodl o blokádě Kuby, prozíravě zásobil právě kubánskými doutníky, na jejichž dovoz bylo později uvaleno embargo.   

Nejluxusnější doutníky dnes vyrábí společnost Gurkha Cigars ve městě Tamarac, Florida. Termín nejluxusnější je v tomto případě uveden záměrně, neboť  kategorii nejlepších stanovuje vkus každého z nás. Boxy Grand Reserve jsou produkovány v Hondurasu, přičemž každý kus je „naložen“ do koňaku. V případě vrcholné verze Grand Reserve Majestic vyjde pět doutníků na 2 000 dolarů.

Nejdražšími na světě však činí produkci Gurkha Cigars box dvaceti doutníků v hodnotě jednoho milionu dolarů. Jeho součástí je letenka první třídy do Miami, a to z každého letiště planety. V ceně je návštěva manufaktury, možnost podebatovat s managementem. Za příznivých finančních podmínek pak může majitel pracovat na vlastní edici 10 000 doutníků, což se rovná slušné porci kuřiva. K tomu speciální kufr pro přepravu doutníků a humidor v hodnotě 200 000 dolarů.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 8.8.2018

USA Florida

Další články