Princ Harry předčil bratra, na otce však nedosáhl

Svatba prince Harryho s neurozenou rozvedenou Američankou Meghan Markle, sice stála anglickou kasu 43 milionů dolarů - ve srovnání se zbytkem světa ale nebyla nejdražší.

Jako první se nabízí srovnání s královskou rodinou. Když si bral v roce 1981 na trůn stále čekající Charles za choť  Dianu Spencerovou, vyšla svatba prince s učitelkou z mateřské školky na 48 milionů dolarů. Při zohlednění inflace se z dnešního pohledu jedná o 123 milionů dolarů. Za svatbu dalšího adepta na královský trůn, královnina oblíbence prince Williama se slečnou Kate, zaplatili královští poddaní před sedmi lety 34 milionů dolarů, rovnajících se dnešním 38 milionům dolarů. V této souvislosti je ovšem nutno říci, že, přes nemalé náklady, se královské svatby Anglii rozhodně vyplatí.

Co se soukromého sektoru týče, jako nejdražší se jeví ocelářská svatba majetného britsko-indického podnikatele Amita Bhatiy a dcery ocelářského magnáta, ještě stále průmyslového vládce Ostravy Lakshmi Mittala - slečny Vanishy. Na obřadu se nešetřilo, součástí stříbrných pozvánek byly letenky a ubytování v luxusním pařížském hotelu. Nakonec se náklady na svatbu roku 2005 vyšplhaly na dnešních 79 milionů dolarů.

Přes značné časové vytížení se žení rovněž sportovci. Ten nejbohatší z nich, Michael Jordan, který jako první překonal hranici výdělku jedné miliardy dolarů, zaplatil v roce 2013 za svatbu s modelkou Yvette Priet z dnešního hlediska jedenáct milionů dolarů. Svého času jeden z nejlepších fotbalistů světa Wayne Rooney pojal v roce 2008 za choť  Coleen McLoughlin. Stalo se tak v Itálii, pak se slavilo na jachtách. To vše za dnešních 10 milionů dolarů.     

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 21.5.2018

Princ Harry Meghan Markle Velká Británie Anglie

Další články