Nejdražší pero světa

Přestože výdobytky moderní techniky zapříčinily, že nemálo z nás má problém s napsáním obyčejné pohlednice, bez vlastnoručního podpisu to, alespoň v blízké budoucnosti, nepůjde. V takovém případě se hodí kvalitní pero.

Pokud toužíte potvrzovat závažná životní rozhodnutí prostřednictvím nejdražšího pera na světě, připravte si částku 1 470 600,- dolarů. Bohužel pero, Aurora Diamante se vyrábí v hodně limitované edici jednoho kusu ročně. Na jeho produkci se podílela dodáním diamantů o celkové hmotnosti 30 karátů diamantový byznys ovládající rodina De Beersů. Diamanty jsou „zapuštěny“ do platinového povrchu. I přes nemalou cenu se jedná o špičkovou investici.

Druhé nejdražší pero planety Mystery Masterpiece je výsledkem tvůrčího úsilí společností Mont Blanc a Van Cleef & Arples. Za částku 730 000,- dolarů se kromě extravagantního designu nabízejí hned tři varianty – safírová, smaragdová a rubínová.

Na pomyslné bronzové pozici se umístilo pero La Modernista Diamonds – Caran d´Ache, které v roce 1999 vyrobila proslulá švýcarská manufaktura na počest Antonia Gaudího, mnohými považovaného za nejslavnějšího architekta všech dob. Do roku 2001 se jednalo o nejdražší pero planety. Součástí sběratelského kousku je 5072 diamantů Wesselton a 96 rubínů, k tomu nutno přičíst zlato. A nesmíme zapomenout na práci, klenotník Robert Terron strávil na výrobě pera půl roku. 

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 27.3.2018

Aurora Diamante Mystery Masterpiece Caran d´Ache

Další články