Nejdražší lyže světa

Zimní měsíce jsou z hlediska sportování především o sjezdovém lyžování, až přeplněné sjezdovky jsou toho důkazem. V případě touhy a patřičných financí se pak při pořizování lyží meze fantazii nekladou.

Pinel and Pinel /Lacroix Ski Set (57 000 liber)

Za v přepočtu cca 1 700 000 korun, pořídíte nejdražší lyže světa, které jsou výsledkem spolupráce tradiční lyžařské značky, Lacroix a výrobce luxusních zavazadel Pinel and Pinel. Nikoho proto nepřekvapí, že lyže z uhlíkového vlákna jsou dodávány v koženém kufru, v ceně limitované edice 10 kusů jsou zahrnuty rovněž brýle a rukavice.

Carradan Mamba a Lust Editions (16 000 liber)

Druhé nejdražší lyže planety byly vyrobeny s použitím systému Flex 2 v maximální možné míře snižující účinky nárazů a technologie Carradan Coriolis Core zabraňující deformacím. Hrany byly vystaveny zmrazení mínus 270 stupňů Celsia.

Zai Bentley Skis (8 500 liber)

Švýcarská společnost Zai byla založena v roce 2003 s cílem vyrábět tak trochu jiné lyže. V případě limitované edice Zai Bentley Supersport se podařilo naplnit záměr dokonale. Špičkové lyže obsahují přírodní kaučuku, plus nejkvalitnější ocel, a jsou k dispozici v bílém a pro Bentley typicky zeleném provedení.  Jedná se o ruční výrobu, výroba jednoho páru trvá 30 hodin čistého času.

FC08 Dynastar Ferrari (2 500 liber)

Při výrobě těchto karbonových lyží byly použity poznatky ze systému Autodrive Fluid, který garantuje zvýšenou stabilitu. Lyže se vzpínajícím s logem vzpínajícího se koně z Maranella nabízí mimořádný poměr cena versus kvalita.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 10.2.2019

Pinel and Pinel Lacroix Carradan Zai Dynastar

Další články