Nejdražší býk světa vyjde na 77,7 milionu korun

Je mu osm, váží 1 500 kilogramů, délka čtyři metry. Řeč je o Sultánovi z indického státu Harijána, podle všech dostupných informací nejdražším býkovi planety.

Vzhledem k tomu, že hinduismus považuje krávy, potažmo býky za takřka svaté bytosti, dostává se Sultánovi patřičného respektu a přepychu. Vítěz sedmi, v Indii mimořádně prestižních, soutěží býků absolvuje každé ráno za bedlivého dohledu svého ošetřovatele pět kilometrů dlouhou procházku. Na pořadu dne jsou pak dvě koupele, kterých si super býk dokonale užívá. Vzhledem k tělesné konstrukci Sultána by se i přes jeho rozměry dalo říci, že je lepší ho šatit, než živit. Denně totiž pozře deset litrů mléka, tři kilogramy tvarohu a deset kilo krmiva. Na druhou stranu se Sultán dokáže svému majiteli za prokázanou péči patřičně odvděčit. Do rodinné kasy přispívá jednak financemi za výhry ze soutěží, a pak prodejem svého spermatu. Za jednu dávku majitelé kasírují  v přepočtu téměř 60 000 korun. Nelze se tedy divit tomu, že si ho majitel cení na 77,7 milionu korun.

Přestože jméno nejdražšího býka světa evokuje islám, tedy náboženství s nulovou tolerancí k alkoholu, patří indický Sultán do kategorie výjimek. Podle majitele propadl whisky a po večeři konzumuje za účelem klidného spánku dvě láhve.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 16.6.2017

Indie

Další články