Miniatury za stovky milionů

Vánoce se opět blíží a nejspíše se většina z nás shodne na tom, že úspěšný výběr odpovídajícího dárku se mnohdy rovná misi hodné Davida Copperfielda. Proto si dovolujeme přijít s několika nabídkami originálního daru a vhodné investice v jednom.

Na prvním místě je ručně vyrobený hrad Astolat Dollhouse Castle o váze 360 kg a výšce 2,7 metru, jehož hodnota se odhaduje na 148 milionů korun. Jedná se o hrad pro panenky, s funkčními krby, desítkou tisíc hand made miniatur, včetně originálních uměleckých děl, zlatých lustrů, nábytku či soch. Nechybí ani nejmenší výtisk bible na světě. Od roku 1996 je hrad majetkem sběratelky Lois Freeman, která zatím neprojevila zájem skvost prodat. Nicméně, kdyby přišla nabídka z kategorie těch, které nelze odmítnout …

Rovných 2 340 pozlacených či „ocelových“ částí bylo potřeba při realizaci robotického „L'Oiseleur,“ neboli ptáčníka. Figurína měří 1,2 metru, je oděna do renesančního oděvu, kromě meče a píšťaly nechybí dva ptáčci. Ptáčník se natahuje zlatým klíčkem, po uvedení do chodu začne hrát skladbu George Bizeta La Marche des Rois. Cena 135 milionů korun.

V případě super sportu Lamborghini Aventador, musíte počítat s investicí cca 10 milionů korun. Pokud se ovšem rozhodnete pro zmenšený model v poměru 1:8, stanete se majitelem stroje za 104 milionů korun. Na ceně se podepsaly nejen výrobní čas v podobě 500 hodin, ale zejména použité materiály včetně platiny, karbonu a zlata. K tomu nutno přičíst diamantové vykládání sedadel, volantu i reflektorů. 

Další články