Miliardy nejsou bez práce

Jak říká Elon Musk, ředitel Tesla Motors a tvůrce společností jako Space X či PayPal, největší chybou těch, kteří chtějí přijít k majetku, je představa, že postup ve služební hierarchii se jaksi automaticky rovná většímu množství volného času a úbytku pracovního vytížení. Opak je totiž pravdou.

Své o tom ví například i sir Richad Branson. Držitel Řádu britského impéria, extravagantní miliardář, v dětství a dospívaní dyslektik, dnes přes společnost Virgin Group ovládá 400 podniků, do jeho podnikatelského portfolia patří letecká společnost, nahrávací studio i telekomunikace. Cestu k miliardám odstartoval v jednom londýnském suterénním bytu a základ podnikatelského úspěchu spatřuje v kombinaci nadšení a sedmidenního pracovního týdne.

„Je úplně v pořádku slavit úspěch, ale ještě důležitější je věnovat pozornost poučení se z neúspěchu“ tvrdí pro změnu nebohatší muž světa Bill Gates s tím, že vhodná a efektivní reakce na chybu se vlastně rovná úspěchu. Dále nedoporučuje strávit příliš času na školách, neboť  nejlepší univerzitou je život.

Podnikatel a kandidát na post amerického prezidenta Donald Trump pak zastává názor, že základním předpokladem úspěchu je vědět, kam se chceme dostat a jakým způsobem ke svému cíli dojít. Jeho miliardářský kolega, král investorů Warren Buffett pro změnu radí výběr patřičného vzoru a v maximální možné míře kopírování jeho konání, zejména pracovního nasazení. Podle bosse společnosti Zappos Tony Hsieha pak nelze uspět bez schopnosti vytvořit tým nadšenců, kteří nehledí na čas.

Další články