5 luxusních lyžařských resortů

Přestože si letos nemůžeme stěžovat na nedostatek sněhu a patřičné sportovní vyžití, zima pomalu končí. To však rozhodně neznamená konec lyžování a s tím spojených radovánek, neboť  nejluxusnější světové ski resorty pokračují v činnosti. Proto stačí ostře nabitá kreditka a jasné priority.

Courchevel 1850, Francie

Sladká Francie, kaviár a šampaňské. K tomu luxusní hotely, kluby plné celebrit a michelinské restaurace. A co je nejdůležitější 600 kilometrů sjezdovek a 165 vleků. Pro začátečníky a mírně pokročilé je pak připraveno dalších 150 kilometrů sjezdovek a kvalifikovaní lyžařští instruktoři. Nelze se tak podivovat nad tím, že týdenní pronájem chaty vyjde až na 50 000 britských liber.

Eagle Point Resort, Utah, USA.

Resort v mormonském Utahu disponuje plochou 600 akrů, má pět vleků a 40 sjezdovek. Každou z nich si můžete od úterka do čtvrtka (vyjma Vánoc a Nového roku) pronajmout za 10 000 dolarů na den. Ideálním místem pro večerní relax je Canyonside Lodge, bary a diskotéky doplňují venkovní vířivky. Přitom do Las Vegas je to jen dvacet minut letu vrtulníkem.

Klosters, Švýcarsko

Díky pravidelným návštěvám celebrit jako Greta Garbo, Gene Kelly, Paul Newman či Gregory Peck, se této malebné části země helvetského kříže dostalo názvu: „Hollywood ve skalách.“ Nyní se švýcarské zimní letovisko těší z přízně anglické královské rodiny, především následníka trůnu prince Charlese. K dispozici je 300 km sjezdovek. Legendární hotel, Chese Grischuna, které proslavily výše zmiňované filmové hvězdy, má v nabídce pobytové baličky, cena začíná na 1240 librách, což je v přepočtu cca 36 000 korun.

Lech – Zürs, Rakousko

Jeden z nejexkluzivnějších ski resortů světa disponuje stovkou pětihvězdičkových a čtyřhvězdičkových hotelů. Resort je součástí Ski Arlberg, největšího lyžařského areálu v Rakousku se 305 km sjezdovek. Týdenní polopenze ve stylovém hotelu Aurelio v Lech, který je kombinací luxusní horské chaty a hotelu, vyjde od 2 900 – 3500 liber.

Baqueira Beret, Španělsko

Vězte, že top zimní středisko najdete i ve Španělsku. Ostatně právě na tomto místě v Pyrenejích má rekreační dům král Juan Carlos. Jediné letovisko s výhledem na Atlantik se vyznačuje různorodým terénem, menší počtem vleků, je proto ideální pro vyznavače heli skiingu prahnoucích po neoznačených trasách. Pro vyznavače klasiky je připraveno pět černých sjezdovek. A rovněž patřičné zázemí v podobě lázní, barů, diskoték.
 

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 25.2.2019

Další články