Leonardo DiCaprio investuje do umění

Jeden z nejlépe honorovaných herců Hollywoodu Leonardo DiCaprio zastává názor, že peníze, v případě oscarového snímku REVENANT: Zmrtvýchvstání - opravdu těžce vydělané, by neměly ležet ladem na účtech.  Proto investuje a nevede si vůbec špatně.

Například před šesti lety vydělal na prodeji své rezidence v Malibu skládající se ze tří nemovitostí 17 milionů dolarů, přičemž před prodejem kasíroval měsíční nájem v hodnotě 150 000 dolarů. Letos zaměřil Leonardo svou pozornost a především finance na aplikaci společnosti Magnus s názvem Shazam for Art. Tato umožňuje uživatelům rozpoznávání uměleckých děl. Aplikace umí pořídit fotografii a zajistit veškeré dostupné informace o díle. Majitelé aplikace mají nemalé cíle v podobě zpřístupnění celosvětového trhu s uměním v hodnotě 44 miliard.

Leonardo DiCaprio se stal investorem a poradcem společnosti. Svůj vstup do Shazam of Art vysvětlil touhou napomoci spojování lidí kolem společného cíle, neboť  výtvarné umění představuje dle jeho názoru nástroj pro šíření myšlenek. V DiCapriově případě se nejedná ani zdaleka o první ušlechtilý počin. Již v roce 1998 založil nadaci, která se věnuje výhradně ochraně přírody a od roku 2010 financovala 70 projektů ve 40 zemích celého světa.  Před třemi lety pak věnoval právě prostřednictvím této nadace v přepočtu 400 milionů korun za účelem záchrany planety.

Nutno říci, že nová investice hollywoodského šviháka řešila v nedávné minulosti obtíže v podobě nařčení z krádeží dat. Leonardo si s tím však určitě nedělá těžkou hlavu, neboť  má v tomto ohledu jisté zkušenosti. Například v září 2016 ustál podezření z toho, že jeho film Vlk z Wall Street financovala v nemalé míře pochybná malajská společnost 1MDB a prostřednictvím filmu prala „nečisté“ peníze.   

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 13.2.2018

Leonardo DiCaprio Vlk z Wall Street Shazam of Art

Další články