Warren Buffett chválí LeBrona Jamese

Přestože si basketbalista LeBron James vydělal podle magazínu Forbes od června 2017 do stejného měsíce letošního roku 88,5 milionů dolarů, ve srovnání s Warrenem Buffettem, který kontroluje majetek v hodnotě cca 81 miliard dolarů, se jedná o chudého příbuzného.

O to více musela basketbalovou megastar, která se po poslední sezóně stěhovala za dalším vítězstvím v NBA z Clevelandu do Los Angeles, potěšit slova legendárního investora. Věštec z Oklahomy se totiž na adresu LeBrona Jamese vyjádřil ve smyslu, že ne každému je shůry dáno, nicméně LeBron patří do kategorie lidí, kteří mají spoustu talentu na to, vydělávat i jinak, než „pouze“ prostřednictvím výkonů na palubovce.

Jak miliardář Buffett, který se po desetiletí drží mezi nejbohatšími lidmi planety, uvedl v jednom rozhovoru, s basketbalistou, který doposud vydělal kolem cca 800 milionů dolarů, se poprvé potkal v jeho jedenadvaceti letech. Na investora udělal mladík okamžitě dojem, neboť  zbytečně nežvanil a měl velký přehled. Jak sám Buffett uznal, věděl toho LeBron o financích mnohem více, než on v jeho letech. A o byznysu mluvil chytřeji, než spousta majitelů klubů NBA.

Uvidíme, jaký bude vztah LeBron James – Warrren Buffett po přestupu basketbalisty do Los Angeles? S LeBronem se totiž Buffett seznámil prostřednictvím svého kamaráda, majitele klubu Cleveland Cavaliers, který basketbalista dovedl v roce 2016 k vítězství v NBA. Na druhou stranu, Warren Buffett sice potvrdil, že svého času dal LeBronovi několik rad, kterak investovat do amerických firem, zároveň je však přesvědčen o tom, že to hvězdný basketbalista zvládne i bez jeho rad.

 

Další články