Lamborghini chystá elektrokolo

Nejdříve traktory, pak supersporty a nakonec limitovaná řada elektrokol. Jak vidno, v případě Lamborghini platí, že nic není nemožné.

Tradiční a vysoce uznávaný výrobce tak reaguje na stále větší zájem Italů o elektrická kola, na rozdíl od jiných zemí EU se totiž tento segment těší z nemalého růstu. Děje se tak i přes skutečnost, že Itálie je zemí cyklistice zaslíbenou, jen loni se prodalo 1,5 milionu klasických kol. Kromě toho reaguje Lamborghini na konkurenci, elektrická kola mají v nabídce Fiat Chrysler, BMW, Peugeot či Toyota. Stroje z doposud početně nespecifikované limitované edice budou disponovat elektronickým zabezpečením proti krádeži, zákazníci mají možnost výběru z barev Lamborghini. Na čtyřhodinové nabití ujede elektrokolo až 145 km. Cena v přepočtu 367 000 korun.

V případě produktu od Lamborghini se bude nejspíše jednat o vůbec nejdražší elektrické kolo. Podle veřejně dostupných zdrojů totiž doposud kralovalo této kategorii velmi extravagantně vypadající HP Velotechnik Scorpion  FS26 S – Pedelec Review za 8 500 dolarů, což se rovná cca 170 000 Kč.  Nutno ovšem říci, že se v tomto případě bavíme o kategorii sériově vyráběných kol. Unikátům vévodí The Detonator za 150 000 dolarů, tedy tři miliony korun. 

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 27.4.2018

Lamborghini

Další články