Kniha Michelle Obamové hitem Amazonu

Přestože ve srovnání například s Hillary Clintonovou, působila Michelle Obamová po boku svého chotě spíše zakřiknutě, knižní byznys jde bývalé první dámě USA na podtrženou jedničku.

Majitelé Penguin Randon House, kteří měli zaplatit za dvě knihy paní Michelle honorář 65 milionů dolarů, si tak mohou mnout radostně ruce. První knihy s názvem „Můj příběh“ (v originále „Becoming“), která vyšla 13. listopadu loňského roku, se totiž prodalo během jediného týdne 1,4 milionu výtisků, po dalších devět týdnů se pak dílo drželo v žebříčku New York Times kombinujícím tištěné i elektronické tituly na prvním místě. Kvalifikovaný odhad CNN Business, podle kterého kandiduje „Můj příběh“ na titul „nejlepší knihy desetiletí“, tak nelze považovat za přehnaně optimistický. 

Zvláště pak, když doslova s ohromujícími daty přispěchal i Amazone. Jedničkou prodeje se stala kniha Michele Obamové vzápětí po vydání a tento stav setrvává. Stalo se tak poprvé od roku 2012, kdy spatřil světlo světa bestseller „Padesát odstínu šedi“.  Jak poznamenala trefně kritika, je to snad vůbec poprvé, kdy politika porazila erotiku.

A o čem kniha vůbec je? Mimo jiné o těžkém životě mladé černošky v jižním Chicagu. Taky o seznámení s Barrackem Obamou, slastech a strastech bytí první dámy.  Na nebývalém komerčním úspěchu se pak podepsala schopnost paní Michelle jít až na dřeň. V knize totiž nechybí pasáže o rodinných problémech, návštěvách psychologa, interrupci či umělém oplodnění.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 25.1.2019

Michelle Obamová Barack Obama Amazon USA Becoming

Další články