Je libo oblek za 890 000 dolarů?

Nemá snad cenu vůbec polemizovat nad tím, že do šatníku každého muže prahnoucího po úspěchu, patří minimálně jeden na míru střižený oblek. V případě touhy a patřičného finančního zázemí se meze fantazii nekladou.

Například na částku 890 000 dolarů vyjde podle všeho nejdražší oblek na světě, jehož autorem je slavný designér Stuart Hughes. Své síly tentokrát spojil tvůrce všeho luxusního s vyhlášeným krejčím Richardem Jewelsem. Výsledkem jejich společného úsilí je oblek Stuart Hughes Diamond Edition, vyrobený v hodně limitované edici tří kusů. Jak napovídá název, diamanty se při jeho výrobě nešetřilo.
Diamanty zdobící knoflíky z osmnáctikarátového zlata jsou rovněž součástí luxusního obleku s názvem Alexander Amosu Vanquish II Bespoke. Na ceně 102 000 dolarů se podle znalců podepsala vedle drahých kovů a kamenů především vlna ze vzácného druhu lamy. Oblek byl vyroben na zakázku pro anonymního zákazníka, podle serveru BuzzFeed mu byl dopraven v obrněném vozidle. 
Hned z šesti nejdražších látek na světě – Qivuik, Ambassador, Dorsilk, KIrgzhy White a Fifteen Point Eigh byl pak ušit oblek Dormeuil Vanguish II, v hodnotě 95 000 dolarů.
Pro všechny ty, kteří mají rádi drsné muže a touží po obleku pro každodenní nošení, se může jevit jako ideální varianta  Brioni Vanquish II. za 43 000 dolarů. Stejný oblek totiž nosí v pracovní době ve všech „svých“ bondovkách Daniel Craig.   

 

Další články