Ruský miliardář přišel o jachtu za 492 milionů dolarů

Přestože se rčení o tom, že je lepší se dobře oběsit, než spatně oženit, může zdát někomu drastické, má reálný základ. Před nedávnem se o tom přesvědčil rovněž miliardář Farkhad Akhmedov.

Ruský boháč si v roce 2014 udělal radost a od svého stejně movitého kamaráda Romana Abramoviče zakoupil za 492 milionů dolarů 115 metrů dlouho jachtu Luna, kterou zakotvil v suchém doku v Dubaji. Součástí plavila je dvacetimetrový venkovní bazén, osm menších člunů a miniaturní ponorka kotvící v podpalubí jachty. K tomu devět palub, dvě přistávací plochy pro vrtulníky a 50 členů posádky.

Bohužel, vzhledem k rozvodu s manželkou Tatianou může Farkhad Achmedov hovořit o svém vlastnictví jachty pouze v minulém čase. Nejspíše mu přitížilo, že v době rozvodu přepsal loď na jednu ze svých zahraničních společností, což soudce komentoval ve smyslu marné miliardářovy snahy o zatajení skutečné hodnoty svých aktiv. Zároveň neuznal námitku jeho advokáta, podle které je jachta kotvící v Dubaji mimo dosah britské soudní moci.

Aby toho všeho nebylo dost, musí miliardář kromě vzdání se jachty manželce vyplatit 154 miliony dolarů, neboť  londýnské soudy preferují rozdělení společného majetku na dvě poloviny. Soudci to vysvětlují tím, že zatímco manželé pracovali a vydělávali, manželky se staraly o děti a vedly domácnost.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 17.5.2018

Farkhad Akhmedov Luna Roman Abramovič

Další články