Bruno Mars má šest Grammy a 105 milionů dolarů

Novým králem pop music je Bruno Mars. Alespoň se na tom shodla naprostá většina těch, kdo rozhodovali o výsledcích jubilejního 60. ročníku cen americké hudební akademie, zvané Grammy.

Bruno Mars si z New Yorku odvezl šest cen, včetně těch nejprestižnějších – album, píseň a nahrávka roku.  Je nepochybné, že, v případě mladíka, který se poprvé představil na pódiu ve čtyřech letech jako člen rodinné kapely The Little Notes, jsou všechna ocenění v dobrých rukou. Jeho hudbu lze charakterizovat jako vkusně namíchaný koktejl, při jehož přípravě musí „barman“ Bruno vykázat schopnost sladění různých ingrediencí. Ostatně, jak sám uvádí, mezi jeho vzory patří Police, Michael Jackson, Bobby Brown či Billy Joel. Od juniorských let má pak kladný vztah k The Beatles, Led Zeppelin, Little Richardovi, Fredie Mercurymu, Stewie Wonderovi či Carlosi Santanovi.

Přes své mládí má dvaatřicetiletý rodák z havajského Waikiki na kontě přes 100 milionů prodaných alb, v tomto ohledu je na tom mnohem lépe, než byly ve stejném věku ikony jako David Bowie, Paul McCartney, Bob Dylan a Prince. Tomu odpovídají i Brunovy příjmy.  Podle serveru The Richest je majetek Bruno Marse odhadován na 105 milionů dolarů. A vzhledem k našlápnuté kariéře bude v tomto ohledu nepochybně ještě lépe.

Velkým vítězem je i New York, kterému se podařilo udílení cen Grammy „vyfouknout“ Los Angeles. Jak se nechali slyšet organizátoři, přinese akce městské kase nějakých 200 milionů dolarů. Hodně dobrý kšeft.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 29.1.2018

Grammy New York Bruno Mars

Další články