Facebook stála bezpečnost Zuckerberga již 500 milionů

Přestože si spoluzakladatel společnosti Facebook Inc. Mark Zuckerberg účtuje ročně mzdu v hodnotě jednoho dolaru, je třetím nejbohatším mužem světa. Jeho majetek je ohodnocen na 81,6 miliardy dolarů, což se v přepočtu rovná cca 1,8 bilionu korun. Tomu odpovídá i ochrana.

Kdo ví, ovšem, jak by dopadl souboj o nejvíce střeženého podnikatele světa. Jak totiž prozradil agentuře Bloomberg Roderick Jones z bezpečnostní společnosti Concentric Advisors, v uplynulém roce investovala společnost Facebook do ochrany svého šéfa částku 7,3 milionu dolarů, tedy cca 160 milionů korun. Přestože se nejedná o zrovna malé peníze, bezpečnostní rozpočet letos nabobtná o dalších 10 milionů dolarů. Od roku 2013 tak Facebook zaplatil za Zuckerbergovu bezpečnost 24,7 milionu dolarů, částku rovnající se něco málo přes půl miliardě korun. Do nákladů jsou zahrnuty nejen lidské zdroje, ale rovněž veškerá technika, jako kamery, pohybové senzory, nášlapné desky, neprůstřelná okna, zesílené dveře. Součástí domů pak nejspíše budou rovněž „bezpečné“ místnosti.

Pracovní náplní specialistů na bezpečnost ze společnosti Concentric Advisors jsou běžné činnosti jako je zabezpečení několika domů, hlídání transportů, ochrana při cestování. V týmu čítajícím desítky lidí pak nechybí ani odborníci na kybernetickou ochranu. Jak se pak shodli experti kontaktovaní agenturou Bloomberg, nárůst ve výši deseti milionů dolarů bude investován směrem k ochraně Zuckerbergovy rodiny.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 21.8.2018

Facebook Mark Zuckerberg

Další články