David Beckham na daních nešetřil

Bývalý super hvězdný fotbalista anglické reprezentace, Manchesteru United, Realu Madrid, LA Galaxy, AC Milán a Paris St. Germain, získal během své kariéry řadu ocenění. To v Anglii mimořádně prestižní v podobě šlechtického titulu poskytující právo psát si před své jméno Sir, mu však stále chybí.

Navíc se Davidovi před dvěma lety ocenění, kterým se může pyšnit například jeho dlouholetý manchesterský trenér Alex Ferusson, hodně vzdálilo. Vyšlo totiž najevo, že přes mimořádně vzkvétající byznys „odklonil,“ ne zrovna málo peněz mimo státní kasu. Pravda, na rozdíl od kolegů Messiho či Ronalda se přitom nedopustil trestného činu, leč úhybné daňové manévry a šlechtický titul spolu v Anglii jaksi neladí.

A tak, jak oznámil server nejčtenějšího anglického listu The Sun, se David Beckham rozhodl přijmout roli kajícníka a poslal letos berňáku částku 12,7 milionu liber, což se v přepočtu rovná cca 380 milionum korun.  Tímto svým počinem se podle The Sunday Times Beckham, který již nehodlá financovat ztrátové podnikání své choti Viktorie, zařadil v žebříčku největších daňových poplatníků Anglie na devětačtyřicáté místo. Bývalý fotbalista totiž poslal do státní pokladny více než koncerny Starbucks (4,5 milionu liber) a Amazon (4,2 milionu liber). Anglická média to komentují ve smyslu, že, vzhledem k Beckhamově daňové velkorysosti, nabývají tituly Sir Golden Balls a Lady Posh reálných kontur.

Pro informaci, padesát největších anglických plátců daní posílilo rozpočet země o dvě miliardy liber. Rekordmanem je majoritní vlastník společnosti JD Sports Stephene Rubin, který zaplatil na daních 181,6 milionu liber.    

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 28.1.2019

Další články