Ronaldo přestupuje do Juve

Ronaldo přestupuje do Juventusu.

Pokud chtěl Cristiano Ronaldo zůstat i po předčasném vyřazení Portugalska na světovém šampionátu v Rusku středobodem pozornosti, podařilo se. V den prvního semifinálového utkání totiž média přinesla zprávu o jeho přestupu do Juventusu Turín.

Hvězdný Portugalec se stěhuje z Madridu do Turína za 105 milionů liber, tedy za v přepočtu více, než tři miliardy korun. Třiatřicetiletý pětinásobný držitel Zlatého míče podepíše podle televizní stanice Sky kontrakt do roku 2022, který mu zajistí roční gáži ve výši cca 750 milionů korun.

V Madridu si tak mohou mnout ruce, Ronaldo totiž přišel do Realu v roce 2009 za 84,6 milionu liber. Od té doby pomohl vyhrát Bílému baletu vše, co se vyhrát dalo, zejména pak stál za čtyřmi triumfy v Champions League. A nejspíše neprodělá ani Juventus. Přestože nebyly zveřejněny podrobnosti kolem osobnostních práv, stěží lze předpokládat, že by prezident klubu Andrea Agnelli, za kterým stojí mocný koncern Fiat, vydal z pozice velezkušeného obchodníka za Ronalda takový balík, aniž by mohl v budoucnu spojit Portugalcovo jméno s produkcí koncernu.

Na druhou stranu, pokud se CR7 toužil stát se nejdražším fotbalistou planety, nestalo se tak. A vzhledem k věku, už nejspíše ani nestane. Aktuálně se tak musí spokojit se čtvrtým místem. A kdo ví, jak tomu bude po mistrovství světa? Lze totiž předpokládat, že, pokud Francie získá titul světových šampionů, vyletí cena střelce Griezmanna do závratných výšek.

Před Ronaldem jsou tak dnes, co se přestupové částky týče, tři fotbalisté. Philippe Coutinho (Brazílie), přestoupil letos v zimě z Liverpoolu do Barcelony za 108 milionů liber. Čerstvý finalista světového šampionátu Kylian Mbappé (Francie) se loni přesunul z Monaka do Paříže za 130,5 milionu liber, zatímco za Neymara (Brazílie), zaplatil Paris St. Germain loni Barceloně částku 199,8 milionu liber. 

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 11.7.2018

Cristiano Ronaldo Juventus Turín Itálie

Další články