Ronalda hlídá bojovník s býky

Vzhledem k postavení globálního fenoménu, kterému se fotbal nesporně těší, se fotbalisté stávají objektem zájmu šílených fanoušků i různých teroristických skupin. A tak například Argentina musela letos zrušit v důsledku výhrůžek Lionelu Messimu přátelský zápas na půdě Izraele.

Ve stejné situaci se nachází i dlouhodobě největší Messiho konkurent, Cristiano Ronaldo. Kapitán mistrů starého kontinentu z Portugalska čelil výhrůžkám teroristů hlásících se k Islámskému státu, proto si před finále Ligy mistrů v Kyjevě, ve kterém jeho Real Madrid porazil FC Liverpool, najal bodyguarda. A, přestože pořadatelé probíhajícího mistrovství světa v Rusku ubezpečují všechny o tom, že se na ruské půdě mohou cítit v absolutním bezpečí, rozhodl se Ronaldo ve spolupráci pokračovat.

Po celou dobu účasti portugalského národního týmu na šampionátu tak bude Ronalda střežit Nuno Marecos. Jedná se o hvězdu mezi osobními strážci. Stejně, jako řada kolegů z branže, má i Nuno za sebou řadu let strávených v elitní jednotce výsadkářů. Na rozdíl od konkurence má však neobvyklé hobby, neboť  je šéfem osmičlenné party zápasníků s býky, zábavy, které se v Portugalsku říká forcados. Na rozdíl od toreadorů však Nuno a jeho parťáci nepoužívají v souboji s býkem žádnou zbraň.

Cena, za kterou si Cristiano Ronaldo najal svého bodyguarda, zůstává zatím utajena. Nicméně, vzhledem k tomu, že CR7 patří mezi dlouhodobě nejbohatší sportovce světa, si bude moci Nuno Marecos od zápasů s býky, bude - li chtít, na delší čas odpočinout. 

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 28.6.2018

Cristiano Ronaldo Nuno Marecos Lionel Messi

Další články