Hvězdy fotbalové Bundesligy si špatně nežijí

Přestože, co se příjmů týče, zaostává nejvyšší německá fotbalová soutěž za konkurencí z Anglie, Španělska či Itálie, její největší hvězdy se mají blaze. Alespoň to tvrdí investiční a úvěrová společnost Bondora P2P, která porovnala výdaje fotbalových hvězd s náklady obyčejných Němců.

A tak, zatímco průměrná cena automobilu běžného daňového poplatníka je u našich západních sousedů 20 000 euro, nejdražší vůz vlastněný bundesligovým fotbalistou má hodnotu 246 000 euro. Hrdým majitelem Aston Martin Vanquish Carbon Edition je ofenzivní eso Borussie Dortmund Marco Reus. Podstatně blíže, alespoň, co se vozového parku týče, jsou svým fanouškům Marcovi reprezentační spoluhráči Joshua Kimich a Jonas Hector. Prvně jmenovaný obránce Bayernu Mnichov si pořídil Audi A5 Sportback 3.0 TDI Quatro Tiptronic za 63 440 euro, Jonas z týmu 1. FC Kolín si dokonce vystačí s Fordem Focus za 18 700 euro.

Společnost Bondora se kromě automobilů zaměřila rovněž na nemovitosti. Obyvatel Německa zaplatí při průměrném příjmu 43 940 euro ročně za nemovitost v průměru 391 060 euro. Na pořízení obydlí tak spotřebuje přibližně devět celoročních platů. A jak jsou na tom fotbalisté? Thomas Muller (FC Bayer Mnichov) si na svůj dům v hodnotě 3,3 milionu euro vydělá za tři měsíce, více, či méně úspěšného pobíhání po trávníku.  Bundesligová tráva je tak nikoli zelená, ale zlatá.   

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 13.1.2019

Bundesliga Marco Reus Borussie Dortmund

Další články