The Bodyguard slaví 25. výročí

The Bodyguard, filmový romantický thriller režiséra Micka Jacksona s Kevinem Costnerem a Whitney Houston, v listopadu slaví své 25. výročí. Společně s filmem bylo vydáno i stejnojmenné soundtrackové album, které rozhodně nezůstalo ve stínu samotného filmu.

The Bodyguard, příběh zpěvačky Rachel Marron (Whitney Houston), který končí milostným vztahem s jejím osobním strážcem Frankem Farmerem (Kevin Costner), jednoznačně ukázal na diametrálně odlišný názor filmových kritiků a skutečných diváků. Přes velmi laciné kritiky, které nenechaly nit suchou na žádném z protagonistů a tvůrců, se Bodyguard stal jedním z nejúspěšnějších filmů devadesátých let, což dokládají i tržby přesahující 411 milionů dolarů při nákladech 25 milionů.

Neméně úspěšné bylo i album The Bodyguard. S více než 45 miliony prodaných nosičů se stalo nejprodávanějším soundtrackovým albem všech dob a 20 týdnů bylo na prvním místě nejprestižnějšího žebříčku nejprodávanějších alb Billboard 200 (1992-93). Whitney Houston získala za toto album tři ceny Grammy a se songy „I Will Always Love You“, „I Have Nothing“ a „I'm Every Woman“ z tohoto alba stala první zpěvačkou, která měla souběžně tři písně v Top 20.

Hity z alba The Bodyguard jsou stále hrané a mají co říci. To předvedla i Christina Aguilera, když minulý týden na vyhlášení cen American Music Awards rozplakala polovinu hostů, když na počest Whitney Houston a 25. výročí The Bodyguards zazpívala několik songů z tohoto alba. "Je mi velkou ctí, že jsem byla požádána, abych se podílela na tomto vystoupení, které je poctou nadčasovému soundtracku, jež byl nesmírnou inspirací nejen v mém osobním životě a kariéře, ale ovlivnil i nespočet dalších zpěváků a milovníků hudby, stejně jako historii hudby jako takové," řekla k tomu Christina Aguilera.

Další články