Americký fotbal se stále více prosazuje i v Česku

Americký fotbal není jen americký Super Bowl, o kterém informují pravidelně česká média na přelomu ledna a února. Uplynulý víkend se na městském stadionu v Ostravě hrálo finále 25. ročníku nejvyšší české ligy amerického fotbalu, Bitters Czech Bowl XXV. Přímý přenos přinesla již potřetí během této sezony ČT Sport.  

Ostravští fanoušci hnali kupředu domácí Steelers. Favoritem byli ale opět Prague Black Panthers, kteří do finálového Bitters Czech Bowlu vstupovali jako obhájci titulu. Loni bylo složení finálové dvojice stejné a Black Panthers nedali na Žižkově Ostravákům šanci. Tentokrát se čekal vyrovnanější duel. A očekávání se naplnila.

Steelers statečně odolávali favorizovaným Panthers. Do poločasové přestávky odcházely týmy za stavu 16:7 pro Black Panthers. V americkém fotbale stále velmi dobře hratelný výsledek, neboť  jeden touchdown je za 6 bodů (dále pak conversion za 2 body, extra point 1 bod, field goal 3 body a safety 2 body). Jenže ostravské obraně se nepodařilo zastavit útočné duo Jan Dundáček a Američan William Young. Klíčové postavy pražského útoku postupovaly obranou Steelers a své tažení zakončily celkem čtyřmi touchdowny, Young byl za svůj výkon následně odměněn trofejí pro nejužitečnějšího hráče finále. Prague Panthers tak porazili Ostrava Steelers 30:7. Putovní trofej pro nejlepší tým amerického fotbalu zůstává i nadále v Praze.

V českém americkém fotbalu se zatím netočí stovky milionů dolarů jako v zámořské NFL, ale s významnými partnery jako Under Armour, Wilson, Bitters či Kittfort stále jeho význam v tuzemském prostředí roste. V uplynulé sezoně se 74 týmů zúčastnilo soutěží v 7 různých kategoriích. Výsledky a komentáře se pravidelně objevují v nejvýznamnějších českých médiích, ČT Sport pak vedle pravidelného magazínu připravuje i přímé přenosy těch nejvýznamnějších utkání.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 19.7.2018

Bitters Czech Bowl XXV americký fotbal

Další články