Anglickou královskou rodinu inspirují spořiví Skotové

Přestože podle společnosti Brand Finance disponuje anglická královská rodina majetkem v hodnotě 95 miliard dolarů, do kterého jsou mimo jiné zahrnuty Buckinghamský palác  o rozloze 830 000 metrů čtverečních, sbírka umění, či hodnota značky, nepatří její členové ani zdaleka mezi rozhazovačné.

Ostatně, součástí impéria, nad kterým kdysi nezapadalo slunce, je tradičně spořivé Skotsko a princ Charles se, coby následník trůnu rád prezentuje na veřejnosti v kiltu. A tak bývalá šéfkuchařka Buckinghamského paláce prozradila, že princ, stejně jako jeho královská paní matka, nestrpí plýtvání v kuchyni. Převládají lehká jídla, mezi odpadky končí minimum potravin. Nejsem si ovšem jist důvěryhodností tvrzení, podle kterých královna Alžběta II., jejíž osobní majetek je odhadován na více, než půl miliardy dolarů, si k večeři dává zbytky od oběda.

Ve spořivých šlépějích královny a prince jdou rovněž ostatní členové rodiny. Přestože několik hodin poté, co se princezna Charlotte prezentovala poprvé v náručí vévodkyně Kate na veřejnosti, spadly webové stránky nabízející její premiérový „outfit“, má Charlotte zařízený pokojíček z IKEA. Její urozený bratr princ George pak dokonce údajně zdědil oblečení po tatínkovi. Ostatně, jak zaznamenala společenská média nikoli pouze na ostrovech, i jeho matka, stále sličná princezna Kate, bývá pravidelně viděna ve stejných oufitech, což bylo v případě princezny Diany takřka nemyslitelné.

Královské peníze pak nerozhazuje ani princ Harry. A tak například k letu na dovolenou se snoubenkou Meghan Markle, kterou se chystá pojmout 19. května za choť, využil služeb ekonomické třídy British Airways.      

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 21.2.2018

Velká Británie Anglie královna Alžběta II.

Další články