7 opravdu luxusních pláží

Pokud je vám zima již dlouhá, přinášíme přehled sedmi pláží, které potěší i skutečné labužníky a cestovatele. Ve všech těchto destinacích jsou aktuálně velmi příjemné teploty, a tak můžete rovnou i do vody.

Baia do Sancho (Brazílie)

Pláž pro zamilované je obklopena vyvýšenými útesy, snad až průhledně modrou vodou. Přitom je pláž položena tak, aby zároveň nabízela dokonalé soukromí.

Grace Bay (Turks a Caicos)

Turks a Caicos je zámořské území Velké Británie skládající se ze dvou skupin tropických ostrovů v karibské oblasti, jihovýchodně od Bahamských ostrovů. Podle Travelers´Choice Award je Grace Bay díky bílému písku a čisté vodě druhou nejkrásnější pláží planety. Navíc tam můžete narazit na Bruce Willise, akční hvězda si totiž poblíž zakoupila dům.

Kapulay Bay (Havajské ostrovy)

Malá pláž ve tvaru půlměsíce vznikla v důsledku působení lávy. Na obou stranách je chráněna skalnatými údolími a návštěvník získává oprávněný pocit absolutního soukromí. Azurově modré vody jsou ideální ke šnorchlování.

Nacpan Beach (Palawan)

V blízké minulosti byl filipínský ostrov Palawan zvolen prestižním magazínem Conde Nast nejlepším ostrovem na světě. Nacpan Beech je o palmách, křišťálově čisté vodě a bílém písku. Součástí ostrova je i nejdelší podzemní řeka na světě a špičková potápěčská lokalita Tubbataha Reef.

Anse Source d´Argent (Seychelské ostrovy)

Jedna z vůbec nejčastěji fotografovaných pláží planety zaujme na první pohled do růžova zbarveným pískem. Jedinečnost dodávají úžasné pláži hojně navštěvovaného turistického letoviska lemující útesy.

Aitutaki Laggon (Cookovy ostrovy)

Tato tichooceánská pláž nabízí údajně nejčistší vodu na světě. Je proto přímo stvořena ke  šnorchlování.

Pink Sand Beach (Bahamy)

Písek již údajně není tak růžový, jak praví název, přesto lze vřele doporučit. Podle Caribeen Journal se jedná o nejlepší pláž Karibiku roku 2018.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 4.2.2019

luxusní dovolená

Další články