5 nejdražších koktejlů světa

Jak pravil jeden z nejslavnějších spisovatelů všech dob Ernest Hemingway: „Když chcete poznat místní kulturu, neztrácejte čas s kostely, vládními budovami nebo náměstími, ale prožijte noc v místních barech.“ Věren tomuto sloganu, nabízí Luxury Guru pět nejdražších koktejlů planety.

1. Diamonds Are Forever Martini (Ritz Carlton – Tokio, 16 500 dolarů)

V zemi vycházejícího slunce na to šli opravdu od lesa. V případě koktejlu zvěstujícího, že diamanty jsou věčné, se totiž jedná o obyčejný koktejl obsahující dry martini s vodkou a limetkovou šťávou. Ďábel je skryt v karátovém diamantu na dně sklenice.

2. Ono Champagne Cocktail (XS Nightclub  – Las Vegas, 10 000 dolarů)

Základ tvoří šampaňské Charles Heidsieck z roku 1981 v kombinaci s pomerančovým džusem, meruňkovým pyré a růžovým nektarem. A nesmíme pochopitelně zapomenout na koňak Louis XIII Black Pearl. Vzhledem k tomu, že láhev koňaku stojí 90 000 dolarů, se cena za koktejl jeví jako vcelku stravitelná.

3. Maccalan 55 (Sky View Bar – Dubaj, 4 000 dolarů)

V tomto případě se sice nejedná o standardní koktejl, ale o nejspíše nejdražší panák světa podávaný v baru jednoho z nejdražších hotelů světa. Jak napovídá název, jedná se o vzácnou, pětapadesát let starou skotskou z limitované edice 420 lahví. Jedna z nich se nachází právě v dubajském Burj al Arab.

4. Sidecar (Ritz – Paříž, 1 380 dolarů)

Receptura tohoto koktejlu je velmi přísně tajena. Zvídavému konzumentovi se tak dostane pouze informace o tom, že jeho koktejl obsahuje koňak z let 1830 – 1870.

5. Mai Thai (Merchant  Hotel – Belfast, 1 170 dolarů)

V Severním Irsku se připravuje poněkud finančně náročnější varianta jinak standardního koktejlu. Jedná se totiž o původní recepturu z Kalifornie 1944 Victora J. Bergerona. Základem je dávka luxusního rumu J. Wray and Nephew. V současné době koluje údajně po světě pouze šest lahví, jedna z nich se nachází v belfastském baru.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 30.11.2018

Další články