Huawei Mate 10 Pro: příplatek za logo

Čínská společnost Huawei pravděpodobně usiluje o první pozici v nějaké nevypsané soutěži o nejdražší sériový mobil. Dosáhnout toho se dá opravdu různě.

V době představení nových modelů iPhonů úplně zapadla informace o „novém“ mobilu Huawei Mate 10 Pro od čínského výrobce Huawei, který svou cenou 36 000,- korun, budící více než rozpaky, se podle všeho stal nejdražším sériově vyráběným mobilem.

Co se konstrukce a „výbavy“ týče, jedná se prakticky o stejný mobil, jako je tomu v případě modelu Mate 10 Pro, jehož nejvýkonnější verze vyjde na cca 21 000,- Kč. Zákazník si ovšem připlatí za vertikální pruh s logem Porsche Design, interní úložiště 256 GB a také luxusní prodejní balení obsahující nabíječku, sluchátka a kožené pouzdro.

Domácí fanoušci si ovšem budou muset zatím nechat zajít chuť, neboť  Česko nefiguruje v první várce zemí, do kterých bude tento mobil v polovině listopadu výrobcem dodán. Přednost dostanou, nutno říci, že vcelku logicky, Španělsko, Čína, Singapur, Katar či Anglie nabízející přece jen větší, případně movitější trhy.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 26.10.2017

Huawei

Další články