Fashion Week v Miláně ve znamení Versaceho odkazu

Před dvaceti lety zemřel za tragických okolností hvězdný módní návrhář Gianni Versace. Jeho sestra Donatella se proto rozhodla pojmout týden módy v Miláně jako vzpomínku na slavného bratra.

Svět módy má o čem hovořit, neboť  Donatella, která se zdárně vypořádala s odkazem Gianniho, vsadila na modely, které její bratr navrhl v devadesátých letech. Jednalo se o zlaté časy modelingu - Versaceho modely tehdy na přehlídkových molech, ale také ve společnosti prezentovaly top modelky jako Naomi Campbell, Claudia Schiffer, Linda Evangelista, Helen Christensen, Cindy Crawford, Karen Mulder, či Eva Herzigová.

Vrcholem velkolepě pojaté show bylo závěrečné defilé. Během skladby Freedom od George Michaela nastoupily na pódium Claudia, Noami, Cindy, Helen, nechyběla ani bývalá první dáma Francie Carla Bruni.

Gianni Versace, který je považován, za jednoho z nejvýraznějších módních návrhářů historie, byl zastřelen 15. července 1997 dvěma ranami do krku a do hlavy. Stalo se tak po pravidelné ranní procházce po Ocean Drive, před jeho rezidencí Casa Casuarina v Miami. Vedle zmiňovaných modelek patřili mezi Versaceho nejznámější obdivovatele princezna Diana, Madonna či Elton John. Vrahem byl homosexuální prostitut Andrew Cunan, který před Versacem zavraždil své dva partnery, podnikatele a strážce hřbitova.  Po vraždě Gianni Versaceho spáchal sebevraždu.    

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 4.10.2017

Fashion Week Gianni Versace Miláno

Další články