Rekordní diamant Pink Star za 60 milionů dolarů

Dne 4. dubna uskuteční aukční síň Sotheby´s v Hongkongu aukci, jejímž předpokládaným vrcholem bude dražba diamantu Pink Star neboli největšího růžového diamantu na světě o hmotnosti 59,6 karátu.

Diamant vážící v surové podobě neskutečných 132,2 karátu je největším růžovým diamantem na světě v kategorii „fancy vivid,“ do které jsou řazeny diamanty s nejvyšší možnou koncentrací dané barvy. V současné době zdobí drahokam vytěžený v roce 1993 společností de Beers a který prošel v roce 2003 procesem broušení, prsten.

Pink Star má za sebou několik dražeb. Poslední z nich se konala v roce 2013, kdy diamant vydražil neznámý kupec za 83 milionů dolarů, což se v té době rovnalo v přepočtu téměř 2,1 miliardy korun. Částku ovšem nakonec nezaplatil, zřejmě i z toho důvodu se rozhodla aukční síň Sotheby´s pro pozvolný rozjezd v podobě odhadu v hodnotě 60 milionů dolarů, tedy 1,5 miliardy korun. Zástupci aukční síně jsou v otázce prodeje optimističtí, neboť  v posledních letech se podařilo realizovat koupi několika velkých drahokamů.  V roce 2015 se za částku 48,5 milionu dolarů prodal modrý diamant Blue Moon of Josephine.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 28.3.2017

Pink Star diamant Sotheby´s aukce

Další články