Nejtenčí mechanické hodinky světa jsou od Bulgari

První světové maximum stanovila společnost Bulgari v roce 2014, kdy světlo světa spatřily v té době nejtenčí mechanické hodinky Octo Finissimo Tourbillon. Nezůstalo však u toho. Výsledkem snažení jsou troje nejtenčí mechanické hodinky na světě uvedené na trh v rozmezí tří let.

Po dvou letech kralování modelu Octo Finissimo Tourbillon získal titul nejtenčích mechanických hodinek světa další model z hodinářské dílny Bulgari, Octo Finissimo Minute Repeater. Ze svého prvenství se mohl radovat pouhý rok. Na letošním hodinářském veletrhu v Basileji byl slavnostně představen model Octo Finissimo Automatic.

V případě posledních hodinek je strojek ukryt v pouzdře tradičního tvaru Octo o výšce 2,23 mm. Usazení kalibru BVL 138 s frekvencí 21 600 vibrací za hodinu do nejtenčího pouzdra na světě, vypovídá jak o mimořádných schopnostech hodinářů, tak o touze hledat a řešit nové výzvy. Výška samotného strojku je pouhých 1,95 mm.

Konzervativní, leč nikoli neatraktivní model vychází z římských počátků značky a lze jen souhlasit s názorem výkonného ředitele společnosti Jean Christophe Babina, podle kterého Octo Finissimo Automatic posouvají hranice hodinářského umění i miniaturizace.  Cena začíná na 12 000 dolarech, zlatá či platinová varianta má na cenovce částku několikanásobně vyšší.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 24.4.2017

Bulgari Octo Finissimo Automatic

Další články