Nejdražší hodinky Vladimira Putina na prodej

V polovině července se uskuteční v Monaku aukce vzácných předmětů celebrit. Její součástí mají být, podle magazínu Time, nejdražší hodinky nejvlivnějšího muže planety Vladimira Putina.

Ruský prezident postoupí do dražby hodinky Patek Philippe 5208P Grand Complication, považované za top produkt slavného ženevského výrobce, čemuž odpovídá i cena kolem 900 000 euro. Podle doložených dokladů byly Vladimiru Putinovi hodinky prodány v luxusním londýnském obchodě Watches of Switzerland. Existují teorie, podle kterých mohl hodinky převzít jménem prakticky neomezeného vládce Ruska kdokoli. Zároveň je však vysoce nepravděpodobné, že by výrobce renomé Patek Philippe prodal svůj top model neznámé osobě bez patřičného pověření. Navíc na dokladu o koupi je zřetelně vytištěno „Mr Vladimir Vladimirovic Putin.“   

O ruském prezidentovi je známo, že je fanouškem luxusních hodinek. Vedle Patek Philippe je například vlastníkem kultovního modelu Blancpain Aqualung. Právě tyto hodinky měl na ruce při podpisu smlouvy o anexi Krymu. Mimochodem, cena těchto hodinek je vyšší, než jeho veřejnými zdroji uváděný roční plat 135 000 euro. Na hodinky Patek Philippe, které budou součástí monacké dražby, tak musel padnout Putinův plat za posledních takřka sedm let.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 9.7.2017

Patek Philippe Vladimir Putin aukce

Další články