Shaqille O´Neal prodává svůj dům na Floridě

Jak informoval před několika dny server businessinsider.com, ještě před nedávnem hvězdný pivot NBA Shaqille O´Neal (1972, 216 cm, 150 kg) ještě stále nenašel kupce pro své floridské sídlo. Snížil tedy výrazně cenu, přesto hodlá na prodeji vydělat slušný balík.

V průběhu své mimořádně úspěšné kariéry, během které získal olympijské zlato a čtyři tituly šampióna NBA, vydělal Shaquille O ´Neal částku 286 milionů dolarů. Po celou dobu ovšem Diesel Shaq myslel na zadní vrátka, v roce 1993 proto zakoupil za čtyři miliony dolarů dům na Floridě. Nemovitost se nachází zhruba 30 minut jízdy autem do Orlanda, ve kterém basketbalista působil v sezónách 1992 – 1996.  Jednalo se o mimořádně výhodnou koupi - za, na své poměry, směšné peníze totiž basketbalista pořídil dům rozkládající se na 600 akrech pozemku.  K tomu dvanáct ložnic a sedmnáct velkoryse pojatých garáží. Navíc se Shaquille projevil během let jako zdatný stavitel, když nechal na pozemku postavit kryté basketbalové hřiště a bazén takřka olympijských rozměrů. A nesmíme zapomenout na vodopád, tři krby. To vše v bezprostřední blízkosti exkluzivního golfového resortu Isleworth.

Přestože basketbalista, který se stal svého času rovněž vyslancem MMA, nahrál pět rapových alb a účinkoval rovněž ve filmu, nejspíše finančně nestrádá, rozhodl se rezidenci po pětadvaceti letech prodat. Původně požadovaná částka 28 milionů dolarů ovšem nebyla akceptována, Shaquille tak slevil na 22 milionů dolarů. I zisk 4 milionů USD se totiž počítá.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 15.1.2019

Shaquille O ´Neal Florida NBA

Další články