Plovoucí rezidence za 15 milionů dolarů

Pokud toužíte po investici do neobyčejného druhu nemovitosti, je následující článek určen právě vám.  Velké zaoceánské plavidlo a zároveň největší privátní loď světa The World nabízí 165 plovoucích rezidencí, přičemž cena za metr čtvereční je srovnatelná s cenami nejdražších realit světa.

Navíc na palubách The World nejen, že neřešíte zálohy, ploty, čištění bazénů, dopravní zácpy, ale můžete strávit minimálně čtyři měsíce na cestách. O zakoupení některého z volných apartmánů však mohou začít uvažovat jen ti, jejichž aktiva činí minimálně 10 milionů dolarů. K tomu nutno přičíst roční poplatek 900 000,- dolarů, který by se dal přirovnat k poplatkům za služby.

V ceně pobytu jsou pochopitelně zahrnuty i cesty, z atraktivnějších destinací vybíráme Antarktidu, Galapágy, Vanuatu. Nelze se tedy divit tomu, že někteří z majitelů tráví v místě svého plovoucího bydliště i deset měsíců v roce, během kterých se díky existenci výdobytků techniky věnují svému byznysu. Ceny začínají na několika milionech USD, nejdražší apartmány pak stojí 15 milionů dolarů. Podle realitních odborníků jsou ceny nemovitostí na vodě na stejné úrovni, jako je tomu například v Hongkongu, Londýně a New Yorku. V některých případech pak dokonce převyšují ceny v Monaku, přičemž realitní trh knížectví je považován za nejdražší na světě. Nelze se tedy divit faktu, že více, než 20 % majitelů vlastní více, než jednu bytovou jednotku. Případní nájemníci jsou však pečlivě prověřeni a jejich počet je limitován. Airbnb tak nehrozí.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 26.3.2018

The World

Další články