Za milion dolarů si toho v Monaku moc nepořídíte

Přestože milion dolarů, tedy v přepočtu dvacet milionů korun, není zrovna málo peněz, existují lokality, ve kterých si za tuto částku pořídíte byt o jedné místnosti, menší, než běžný zahradní domek.

Tvrdí to londýnská realitní agentura Knight Frank, která před časem zveřejnila zprávu s názvem Wealth Report. Její součástí je přehled nejluxusnějších lokalit světa a rozloha nemovitosti, kterou si můžete za zmiňovaný milion dolarů v konkrétní destinaci pořídit.

Ti, kteří se rozhodnou pro bydlení v Monaku, můžou počítat s bytem o rozloze 16 metrů čtverečních. Nic moc, nedostatek prostoru bude muset přebít dobrý pocit ze života v nejdražším knížectví planety. Na druhém místě se umístil Hongkong, kde za stejnou částku pořídíte dvaadvacet metrů čtverečních. V případě New Yorku si za stejný peníz o tři metry čtvereční polepšíte. Následují Londýn (28 m2), Singapur (39 m2), Ženeva (39 m2) a Paříž (46 m2). Pro ty, kteří upřednostňují větší obytnou plochu před exkluzivitou lokality, se jeví jako velmi vhodná volba Miami (78 m2) a zejména Dubai (138 m2). 

Zpráva agentury Knight Frank zároveň ukazuje, že, přes závratné ceny, se v případě koupi nemovitosti v některé z nejvyhledávanějších lokalit světa jedná o výhodnou investici. Například v Londýně pořídili loni zájemci za milion dolarů o 2 m2 větší byt, než je tomu letos, v případě Los Angeles se pak dokonce jednalo o 4 m2 navíc.  

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 23.5.2018

Monako Hongkong New York Londýn

Další články