Luxusní bunkr za 17,5 milionu dolarů

Gruzie je nepochybně krásná země, za luxusem se však přece jen jezdí do jiných destinací. Přesto se tato bývalá sovětská republika může pochlubit nejluxusnějším známým bunkrem světa, ve kterém, na rozdíl snad od všech hotelů, navíc přežijete opravdu všechno, včetně jaderného výbuchu.

V případě nejluxusnějšího bunkru světa se jedná o přestavěnou základnu americké armády. Vskutku velkolepě pojaté sídlo se nachází na pozemku o rozloze cca tři hektary a kromě záchrany života, když ustojí apokalypsu v podobě 20 kilotunového jaderného výbuchu, nabízí obyvatelům nemalou dávku komfortu. Stěny jsou široké cca 90 centimetrů, součástí je nezničitelný sací a kamerový systém. Nechybí dekontaminační sprchy ani zařízení na filtraci vody a několik autonomních, údajně nevyčerpatelných zdrojů energie.

Nezvyklé obydlí za 17,5 milionu dolarů prošlo v roce 2012 kompletní rekonstrukcí. K dnešnímu dni obsahuje luxusní kuchyni, dvě ložnice, obývací pokoj a koupelnu. Na bazén sice nedošlo, na druhou stranu nápadům se v tomto případě meze nekladou. O spojení s okolním světem se stará bezpočet nejrůznějších vychytávek z kategorie high technology. Na druhou stranu zůstává, nejspíše z bezpečnostních důvodů, utajeno, jak dlouho po případné jaderné apokalypse přeživší v bunkru vydrží.

 

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 18.5.2017

Gruzie

Další články