Zaměřeno na sport: nové Porsche 911 GT3 RS

Porsche patří mezi tradiční automobilky, které své nové modely představují na prestižním autosalonu v Ženevě. Stejně tomu bude i druhý březnový týden.

Porsche avizovalo představení nového vysokovýkonného sportovního modelu 911 GT3 RS, který disponuje závodním podvozkem a vysokootáčkovým atmosféricky plněným čtyřlitrovým motorem o výkonu 383 kW (520 k). Jedná se o ještě vychytanějšího sportovce, vycházejícího z modelu 911 GT3. S ohledem na výkonnější motor disponuje podvozek nově nastaveným řízením zadních kol, které je přizpůsobeno požadavkům na nejvyšší dynamiku a preciznost. Porsche 911 GT3 RS zrychlí z nuly na 100 km/h za 3,2 sekundy a dosahuje nejvyšší rychlosti 312 km/h. Po modelových variantách 911 GT3 a 911 GT2 RS se jedná o třetí sportovní vůz GT s homologací pro provoz na veřejných komunikacích.

Široká karoserie s optimalizovanou hmotností a typickým pevným zadním spoilerem je striktně podřízena aerodynamice. Sportovní atmosféra vládne i interiéru. Skořepinová sedadla z uhlíkového kompozitu nabízejí dokonce i při vysoké jízdní dynamice bezpečnou oporu těla v příčném směru. Důsledné využívání materiálu dokládají lehké výplně dveří s odkládací sítí a poutky místo klik dveří, minimalizovaná zvuková izolace a nový kryt zadní části interiéru s lehkou konstrukcí.

Atmosféricky plněný čtyřlitrový šestiválec poskytuje o 15 kW (20 k) vyšší výkon než v modelu 911 GT3. Jedná se o čistokrevný sportovní motor s mimořádně širokým rozsahem otáček, sahajícím až k 9 000/ min. V kombinaci se speciálně nastavenou sedmistupňovou převodovkou PDK lze s tímto vysokovýkonným motorem dosahovat skvělých jízdních výkonů. Tomu byl podřízen i podvozek s technikou z motoristického sportu. Kulové klouby na všech závěsných ramenech nabízejí ještě větší preciznost než běžná elastokinematická ložiska. Kola lehké konstrukce s průměrem ráfku 20 palců a nově vyvinutými pneumatikami rozměru 265/35 na přední nápravě podporují agilitu a ovladatelnost vozidla, 21“ kola s pneumatikami rozměru 325/30 na zadní nápravě pak zvyšují trakci.

Stejně jako pro všechny aktuální sportovní vozy GT je i pro 911 GT3 RS k dispozici paket Clubsport jako volitelná výbava bez příplatku. Paket pro závodní nasazení zahrnuje ochranný rám pro případ převrácení, ruční hasicí přístroj pro motoristický sport, přípravu pro odpojovač akumulátoru a šestibodový bezpečnostní pás.

Pro mimořádně ambiciózní řidiče sestavilo závodní oddělení společnosti Porsche na přání dodávaný paket Weissach, který umožňuje další snížení hmotnosti. Jeho součástí jsou díly z uhlíkového kompozitu v oblastech podvozku, interiéru a exteriéru, jakož i na přání dodávaná kola z hořčíkové slitiny. V nejlehčí konfiguraci lze tím snížit hmotnost modelu 911 GT3 RS až na 1430 kilogramů.
Nové Porsche 911 GT3 RS lze již objednávat, přičemž v Německu bude uvedeno na trh v polovině dubna 2018. Nový vysokovýkonný sportovní vůz stojí od 195 137,- eur včetně daně z přidané hodnoty a specifické výbavy pro příslušný trh (v České republice cena vozu zatím stanovena nebyla).

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 27.2.2018

Porsche

Další články