Plovoucí zábavní park za 600 milionů liber

Podle veřejně dostupných zdrojů je majitelem největšího privátního plavidla na světě vládce Spojených arabských emirátů Chalífa bin Saíd Ál Nahján. Jeho superjachta Azzam měří 180 metrů, vyvine rychlost 56 km/h a kromě 92 dvou členů posádky pojme 52 hostů.

I přes bombastické parametry ovšem není vyloučeno, že plavidlo ropného šejka o svůj primát v dohledné době přijde. Stát by se tak mělo po realizaci projektu „Valkyrie Trimaran Yacht“, na jehož konci bude plavidlo o délce 229 metrů a šířce 180 metrů s předpokládanou cenou 600 milionů liber.

Za ambiciózním počinem, který se v současné době nachází ve stádiu kompletní projektové dokumentace, stojí jihokorejský konstruktér Chulhun Park, který si na pomoc přizval návrháře jachet ze společnosti Palmer Johnson. Výsledkem společné práce má být plavidlo o rozměrech dvou fotbalových hřišť  vyrobené z hliníku a speciálních uhlíkových vláken, jejichž vývoj zabral osm měsíců.

Zatímco v minulosti se super jachty stavěly na objednávku pro potřeby těch největších boháčů, rozhodl se Chulhun Park pro odlišnou cestu. Valkyrie by měla plnit roli veřejnosti otevřeného plovoucího zábavního centra s kasiny, kinem, restauracemi, obchody, bazénem a výstavní halou.

Originální a chvályhodný záměr, chtělo by se říci. Stačí jen „málo“ v podobě patřičně movitého investora. Chulhun Park přiznal existenci několika zajímavých nabídek, k uzavření žádné smlouvy však doposud nedošlo.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 15.2.2019

Valkyrie Trimaran Yacht Azzam

Další články