Rolls-Royce slaví prodejní rekord

Přestože Rolls-Royce zůstává věrný starým, dobrým časům a ovládání svých luxusních vozů chce nadále ponechat zcela v rukou řidičů, mají v západním Sussexu, ale také v centrále BMW důvod k oslavám.

V loňském roce se totiž prodalo celosvětově 4 107 vozů Rolls-Royce, což se během 115 let dlouhé historie značky ještě nikdy nepodařilo. Česko se na této skutečnosti podílelo prodejem 15 vozů, přičemž překonalo o jeden kus výsledek z roku 2017. Celosvětově pak zabodoval „český“ Rolls -Royce Dawn, který vzdal hold našim pilotům bojujícím v době druhé světové války v britské RAF. 

Gratulovat si může i vedení BMW, které vybojovalo Rolls-Royce v souboji s VW, přičemž pod Volkswagen spadlo sice stylové, leč komerčně stále nepříliš úspěšné Bentley. Další ze symbolů luxusu na čtyřech kolech totiž podle Automotive News vykázal loni během prvních devíti měsíců ztrátu 155 milionů dolarů, stalo se tak zejména kvůli nezbytnosti přechodu na nové emisní normy.

Vraťme se ovšem zpět k evidentně vzkvétajícímu Rolls-Royce. Jak vidno, sázka na nejbohatší zákaznický segment se jednoznačně vyplatila, zabodoval zejména Cullinan, první toužebně očekávané SUV v historii značky. Zároveň se nepotvrdily obavy z toho, že by Cullinan torpédoval prodej nejluxusnějšího modelu Phantom. Osvědčila se i kombinace stavby karosérie a interiérů plus individualizace každého z vozů v anglickém Goodwoodu, zatímco motory jsou dodávány mateřskou firmou z Německa.

Nejvíce vozů Rolls -Royce se loni prodalo v USA, vedle západní Evropy se pak prodejcům velmi dařilo rovněž v Číně.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 8.2.2019

Rolls-Royce

Další články