Rolls-Royce Cullinan: luxus ve své nejčistší podobě

Když automobilka Rolls-Royce před třemi lety oznámila, že představí Cullinan, udělala to s vědomím, že její zákazníci po celém světě žádají „Rolls-Royce mezi všemi SUV“, který by ohromoval svým luxusem, výkony a použitelností v kategorii SUV doposud nevídanými.

Rolls-Royce Cullinan je prvním zástupcem této impozantní značky ve světě vozů SUV. Vůbec poprvé v historii se Rolls-Royce tak může pochlubit třeba výklopným víkem zavazadlového prostoru, nazvaným Spona (The Clasp). Provedení zavazadelníku je odkaz na dobu, kdy byla zavazadla umístěna mimo automobil, takže cestující nesdíleli stejný prostor se svými osobními věcmi. Zadní část Cullinanu je dvoudílná, ve tvaru vozů Rolls-Royce D-Back z třicátých let.

Vozy Rolls-Royce jsou synonymem maximálního pohodlí a luxusního cestování. To je také cílem novéhu SUV Cullinan. Prostor pro cestující vzadu byl navržen tak, aby nabídl nejlepší možný komfort a uspokojil všechny potřeby majitele. Na výběr jsou dvě konfigurace zadních sedadel – Lounge Seats nebo Individual Seats. Variantu lounge Seats ocení převážně rodiny s dětmi, zadní sedadla Individual Seats jsou pak určena pro ty, kteří před praktičností dávají přednost maximálnímu luxusu, jaký může automobil SUV nabídnout. Dvě samostatná sedadla jsou oddělena pevnou ukotvenou středovou konzolou se skříňkou na nápoje, jež obsahuje skleničky na whisky a karafu, skleničky na šampaňské a ledničku. Veškerá manipulace se sedadly je samozřejmě plně elektronická, stačí zmáčknout přísušné tlačítko.

Jedinečným prvkem výbavy, který v Cullinanu představuje ultimativní vrchol luxusu značky Rolls-Royce, je skleněná přepážka, díky níž je tento vůz prvním skutečně „tříprostorovým“ SUV. Tato přepážka inspirovaná dobou, kdy člověk zásadně necestoval společně se svými zavazadly, odděluje kabinu pro cestující od zavazadelníku a vytváří tak pro pasažéry vlastní vnitřní ekosystém. Kromě tiššího prostředí uvnitř vozu je výhodou odděleného prostoru pro cestující to, že v horkých či studených dnech nejsou vystaveni výkyvům teploty ve chvíli, kdy je víko zavazadlového prostoru otevřené.

„Věděli jsme, že našim zákazníkům musíme nabídnout něco, co nenajdou jinde mezi automobily SUV,“ sdělil  při představení výkonný ředitel Rolls-Royce Müller-Ötvös. „Ve svých životech nepřijmou žádná omezení nebo kompromisy. Jsou novými objeviteli a pro ně je to o pocitu z dobrodružství a odvaze rozhodnout, jak budou své životy žít. Tento přístup k životu vyžaduje automobil, který dojede kamkoliv v maximálním luxusu a stylu – Rolls-Royce stylu. Proto Cullinan,“ shrnul filozofii nového vozu.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 15.5.2018

Rolls-Royce

Další články