Rally Dakar 2019: Kolomý touží po beduínovi

Začátek nového roku se pro fanoušky hodně drsné zábavy tradičně odehrává ve znamení Rally Dakar 2019. Letos se vůbec poprvé v historii pojede pouze na území Peru. Mezi účastníky nejnáročnějšího dálkového závodu planety nebude v kategorii kamiónů tradičně chybět tým Tatra Buggyra Racing.

Role týmové jedničky se opět chopí Martin Kolomý, pro kterého se navíc jedná o desátou účast. O to více touží rodák z Bruntálu po beduínovi, rovnajícímu se umístění na stupních vítězů. „Vyhrál jsem na Dakaru pár etap, vedl v průběžném pořadí, snad už přišel čas,“ doufá Kolomý, který bude spoléhat na služby speciálně upravené Tatry Phoenix. „Snad poprvé od časů, kdy se Dakar přestěhoval z Afriky do Jižní Ameriky, se většina závodu pojede v dunách, ubude etap, pro které se vžil název „rozbíječka.“ Mělo by to být více o jezdcích. I když na Dakaru existuje jediná jistota, a to, že nikdy není nic jisté.“ Na posledním Dakaru jedenáctému Kolomému bude v Peru opět sekundovat Martin Šoltys, který skončil loni při premiérovém Dakaru na senzačním dvanáctém místě. „I letos se jedu na Dakar v první řadě učit. Jedná se o soutěž, která je o týmu, zkušenostech, umění a štěstí. Tým mám, a pokud nějak zafungují ostatní věci činitele, mohl by vyjít útok na první desítku,“ odhaduje Martin.

V souvislosti s prvním Dakarem, který se pojede premiérově pouze na území jediné země, vysvětlují některé české týmy svou dakarskou neúčast malou atraktivitou závodu. „O tom, jak moc byl Dakar v Peru atraktivní, či neatraktivní, budu schopen hovořit po návratu. Pokud to někdo věděl už v říjnu, tak mu jeho schopnost předvídat docela závidím,“ konstatuje manažer týmu Tatra Buggyra Jan Kalivoda. „Kromě toho se v minulosti volalo po návratu k africkým kořenům Dakaru, a, když k tomu konečně došlo, zdá se být někomu závod předem neatraktivní. Nicméně pohled na startovní listinu ukazuje, že hvězdy jako Peterhansel, Sainz, Loeb, Nikolajev, de Rooy, Mardějev, Price nebo Walkner to vidí jinak…“

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 7.1.2019

Rally Dakar Tatra Buggyra Racing Martin kolomý

Další články