Rekordní čas na Severní smyčce Nürburgringu

Porsche stanovilo 16. dubna s novým modelem 911 GT3 RS na Severní smyčce Nürburgringu další rekord v kategorii sportovních vozů s homologací pro silniční provoz. Tovární jezdec Porsche Kévin Estre dosáhl za volantem vozu GT3 RS s výkonem 520 k času na kolo 6:56,4 minuty.

Francouzský jezdec Kévin Estre překonal nejlepší čas předchůdce o 24 sekund. Za volantem vozu GT3 RS se s Estrem střídal také vývojový jezdec Lars Kern. Po modelech 918 Spyder a 911 GT2 RS je nový GT3 RS již třetím sériově vyráběným sportovním vozem Porsche s notářsky ověřeným časem na kolo pod hranicí sedmi minut na nejnáročnějším závodním okruhu na světě. Čas se měřil na okruhu o délce 20,6 kilometru, běžně používaném pro rekordní jízdy.

Frank-Steffen Walliser, vedoucí oddělení motoristického sportu a vozidel GT, k tomu říká: „Žádný jiný model Porsche nemá tak blízko k motoristickému sportu jako nový GT3 RS. V jeho konstrukci bylo využito mnoho inovativních nápadů z vrcholového motoristického sportu, například ze závodního vozu 911 GT3 R. Na tom je založena naše filozofie modelů GT. Technika nejvyšší úrovně musí fascinovat, ale také poskytovat nezapomenutelné zážitky. Severní smyčka je v této souvislosti stále ještě nejnáročnější zkouškou pro naše nápady.“

Porsche 911 GT3 RS se závodním podvozkem a atmosféricky plněným vysokootáčkovým čtyřlitrovým motorem o výkonu 383 kW (520 k) oslavilo svou světovou premiéru začátkem března na Ženevském autosalonu. Vrcholný sportovní automobil zrychlí z nuly na 100 km/h za 3,2 sekundy a dosahuje nejvyšší rychlosti 312 km/h. Porsche 911 GT3 RS stojí v České republice od 5 084 272 Kč včetně DPH a specifické výbavy pro lokální trh.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 23.4.2018

Porsche

Další články