Nové rodinné kombi Volvo V60

Volvo odhalilo nové pětidvéřové středně velké prémiové kombi Volvo V60, kombinující elegantní design s praktičností pro každý den.

Volvo V60 bylo stylově představeno ve svém přirozeném prostředí, na příjezdové cestě rodinného domu ve Stockholmu. Volvo tím poukázalo na svou tradici ve výrobě praktických rodinných kombi a zároveň zdůraznilo zaměření nového Volva V60, jež si dalo za cíl dokonale uspokojovat různorodé potřeby moderní rodiny.

„Řidiči rodinných vozů kombi jsou v rámci našeho podnikání velmi důležitými zákazníky, což platí již po celé generace,“ prohlásil prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars Håkan Samuelsson. „Nové Volvo V60 tuto tradici ctí, ale současně ji posouvá ještě mnohem dále.“

Nové Volvo V60 je postaveno na stejné modulární platformě SPA automobilky Volvo Cars jako cenami ověnčené nové Volvo XC60 a tři modely nejvyšší řady 90. Stejně jako cenami za bezpečnost ověnčené XC60, je i nové Volvo V60 standardně vybaveno řadou bezpečnostních prvků a funkcí, včetně pokročilých systémů na podporu řidiče.

Systém City Safety s technologií automatického brzdění využívá funkci automatického brzdění plnou brzdnou silou, a detekční systémy, aby řidiči pomohl předcházet hrozícím kolizím, přičemž se jedná o jediný systém na trhu, který dokáže rozpoznat chodce, cyklisty a velká zvířata. Jako první na světě nyní systém City Safety využívá funkci automatického brzdění také ke zmírnění následků srážky s protijedoucím vozidlem.

Asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist II, které při jízdě rychlostí do 130 km/h na silnicích s jasným vodorovným značením podporují řidiče prostřednictvím zásahů do řízení, akcelerace a brzdění, se dočkaly vylepšení v podobě funkce upravující výkon při průjezdu zatáčkou. Mimoto je Volvo V60 vybaveno také systémem ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky, systémem ochrany před srážkou s protijedoucím vozidlem ve vedlejším pruhu a dalšími asistenčními systémy s podporou řízení. Ke zvýšení bezpečnosti posádky uvnitř vozu i lidí pohybujících se kolem něj přispívá na přání dostupný systém varování před křížením cesty jiným vozidlem a funkcí automatického brzdění.

Ve výbavě nechybí ani uživatelské rozhraní Sensus, plně kompatibilní se systémy Apple CarPlay, Android Auto a sítí 4G, jež zajišťuje řidiči stálé připojení k internetu. Systém lze ovládat prostřednictvím intuitivního dotykového displeje v provedení tabletu, který umožňuje pracovat s funkcemi palubního systému, navigačního systému, online služeb a zábavních aplikací.

Nové Volvo V60 bude dostupné se dvěma silnými plug-in hybridními agregáty, s novým benzínovým plug-in hybridem T6 Twin Engine AWD, přinášejícím kombinovaný výkon 340 koní, a s benzínovou plug-in hybridní jednotkou T8 Twin Engine AWD, jež disponuje silou 390 koní, jakož  klasickou benzínovou motorizací v podobě jednotek T5 a T6. Řidiči, kteří preferují naftové motory, budou moci zvolit motorizaci D3 nebo D4.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 22.2.2018

Volvo

Další články